31 Mar 2014

azıcık seçim üzerineBeklenen gün geldi 30 mart. Yerel seçimler dense de pek o havada geçmedi. İnsanlar rejim değişikliği, darbe tarzinda garip şeyler bekliyorduk. Ne mi oldu muhtar değişti. Muhtar. Boşuna sabah akşam posta yedik.
Belediye başkan adaylarinda çok parti liderlerinin tarişmalarini dinlemekle geçti. Televizyonda kaç posta azar yedik, hatirlamiyorum bile. Hiçte hoş durum değildi. Siyasi parti liderlerini ilgilendiren bir durum yoktu ama kimse susturamadi onlari. Halk oturduğu yere hizmet götüren kişiyi seçecek, partiyi değil. Adaylar gölge de kaldi. Güneş görmeliydi yüzleri. Ankara da yaşiyorum ama eskişehir büyükşehir adayinin da vaatlerini televizyon görmek istiyorum. Şehrin yerel kanallarinda değil. Kaç tane büyükşehir varki. 

Bu sabah çok sakindi diyemem. Oy verme sirasinda kalp krizinde ölen vatandaşimiz. Şanliurfa da 6 ölü, 4 yarali, Hatayda 2 ölüyle 6 yaraliyla başladi olaylar. Alt tarafi belediye seçimleri silahinin şiddetinin ne işi var. Her vatandaş özgürce oyunu kullanabilmeli. Ölmeden, dayak yemeden.

Sandiklarin çalinmasi, oylarinin yerlerde görünmesi, bir okulunun yakilmasi (resmi bir açiklama yoktu bu yaziyi yazdiğimda), okulun tuvaletinde yanan oylar, elektirik kesintisi, oylarin olduğun araçlarin önünün kesilmesi, oylari beğenmeyen polis, unuttuğum varsa affedin.

Televizyonda ayni şehir hakkinda değişik oy yüzdeleri, tarafli haber ajanslari. Doğru bilgiyi haketmiyor muyuz? 

İnsanliğa yakişmayan olaylarla bitirdik. Ne mi oldu alt tarafi muhtar değişti. Adaletli seçimler dileğiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder